Mēs visi esam tik ļoti dažādi. Taču, neskatoties ne uz ko, visiem būs viena lietu kārtība virtuvē. Šī izpratne palīdzēs Jums saprast kā vislabāk organizēt savu topošo virtuvi, atbilstoši konkrētās vietas iespējām.

Tātad, ir tehnoloģiskais cikls virtuvē, kuram esam pakļauti mēs visi, neatkarīgi no ēšanas paradumiem, maciņa biezuma, valodas, kuru lietojam. Varat salīdzināt savu kustības kartību pašu virtuvē, Jūs nedosiet man samelot. Lūk lietu kārtība, vai ergonomika virtuvē:

1)Ledusskapis. Virtuve sākas ar ledusskapi, pieliekamo, iepirkumu maisiņu.

2)nedaudz vietas iztīšanai, iepirkumu maisiņa satura izšķirošanai, īsāk – sagatavošanai „ūdens procedūrām”,

3)Izlietne – apaļa, kantaina, ar papildus plauktu, dubulta... Īsāk sakot – mazgājam, atkausējam... arī dzesējam,

4)šeit tuvu atrodas atkritumu grozs, šķirojam tos vai nē, šeit tuvu, parasti, atrodas trauku mašīna,

5)Trauku mašīna – to cenšas novietot tuvāk ūdens izvadam

6)Darba zona - vieta ar vislielāko nozīmi. Šeit mēs griežam, speķojam, ietinam... Produktus gatavojam likšanai galdā vai termiskai apstrādei. Jo vairāk šeit vietas, jo ērtāk.

7)Atvilktnes. Būs noderīgas, un vislabāk sasniedzamas gan no izlietnes, gan no plīts virsmas. Lielākās virtuvēs būtu vērts domāt par vairākiem atvilktņu blokiem.

8)Plīts, sildvirsma. Šeit top gardumi un kalorijas...

9)Vieta ēdiena noformēšanai pasniegšanai ēdājiem...

Saīsinot visu kārtību – ledusskapis, izlietne, darba zona, plīts.

Visas pārējās labās lietas – grozi, dažādi mehānismi, žāvētāji, un tml., pakārtojas šo atslēgas vietu izkārtojumam. Trauku žāvētājs virs izlietnes, nosūcējs virs plīts, grozs specijām tuvu pie plīts utt, un tml.

Vērts būtu pieminēt tos, ne retos gadījumus, kad vieta ierobežo, un neļauj ieskrieties, tā, kā es šeit esmu sarakstījis, kad nākas šīs lietas mainīt vietām, jo to nosaka izvadu atrašanās telpā, vietas trūkums kā tāds. Visbiežāk, šādi ir virtuvēs, kur iekārtu nākas izvietot stūrī. Tāpēc „atslēgas” vietas iekārtā tāpat nostājas nosacītā aplī.

Nelielā virtuvē var apzināti salikt blakus izlietni ar plīts virsmu, lai tādējādi iegūtu pēc iespējas lielāku darba virsmu.

Ceru, ka mani vārdu plūdi ir jums noderīgi. Jebkurā gadījumā esam gatavi apstiprināt savus vārdus ar darbiem - palīdzēt ne tikai jūsu ideālās virtuves uzzīmēšanā, bet arī tās realizācijā.

Šeku reku atradu interneta plašumos vēl bildītes, kuras populāri atspoguļo augstāk rakstīto

gal/Ergonomika virtuvei/ergonomikavirtuvei.jpg

gal/Ergonomika virtuvei/ergonomikavirtuvei2.jpg

ŠEIT var izlasīt kā labāk plānot elektrības, gāzes skaitītāja, ventilācijas izvadu.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.